Koniec sezonu rowerowego w Żyrardowie

09.11.2019

W 7 miesięcy żyrardowianie wypożyczyli rowery ponad 19 tysięcy razy. Żyrardowskie miejskie jednoślady na ulice powrócą już na wiosnę.

Żyrardowski Rower Miejski został uruchomiony w październiku 2018 roku. Początkowo system składał się z 4 stacji i 40 rowerów. W tegorocznym sezonie uruchomiono dwie kolejne stacje – Nad Zalewem przy kąpielisku nad Zalewem Żyrardowskim i AQUA przy kompleksie o tej samej nazwie. Łącznie mieszkańcy miasta mogli korzystać z 6 stacji i 60 rowerów.

— Od ubiegłego roku prawie 2, 2 tys. entuzjastów miejskiego roweru może korzystać z wypożyczalni w sieci Żyrardowskiego Roweru Miejskiego — mówi Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor komunikacji Nextbike Polska. — Cieszy nas, ze dzięki rowerom miejskim wiele osób zapewnia sobie dawkę aktywności fizycznej bez konieczności poświęcania na nią dodatkowego czasu.

Swój drugi sezon Żyrardowski Rower Miejski kończy wynikiem ponad 19 tys. wypożyczeń. Użytkownicy najaktywniejsi byli w miesiące letnie. Od czerwca do sierpnia zrealizowali 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W sierpniu prawie 4 tysiące.

Dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była niedziela 22 września. Z jednośladów skorzystano 228 razy, co oznacza, ze każdy bicykl był wypożyczony tego dnia prawie 4 razy. Średni czas wypożyczenia w tym roku wynosił 30 minut i 24 sekundy.

Największym zainteresowaniem cieszyły się wypożyczalnie Dworzec PKP – 5 143 wypożyczenia oraz Park Seniora – 4 692 i Urząd Miasta – 4 492. Także pomiędzy tymi lokalizacjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Park Seniora do Dworzec PKP – 1 585 przejażdżek i z powrotem – 1 582 oraz z wypożyczalni Dworzec PKP do Urząd Miasta – 1254.

W żyrardowskim systemie rowerowym do tej pory w systemie zarejestrowało się prawie 2,2 tys. osób, z czego 76 proc. użytkowników w bieżącym sezonie.

Bieżący sezon nie był ostatnim realizowanym w ramach trzyletniej umowy na  zarządzanie i obsługę Żyrardowskiego Roweru z największym w Polsce operatorem samoobsługowych wypożyczalni Nextbike Polska. Stacje zostały wyłączone 30 października, a rowery trafiły do magazynu, gdzie przejdą przegląd techniczny przed nowym sezonem. Ten rozpocznie się wiosną 2020 roku.

Rok 2019 w pigułce

Dzienny rekord wypożyczeń: 228 wynajmów w dniu 22 września.

Miesięczny rekord wypożyczeń 3 983 wynajmów w sierpniu.

Średni czas wypożyczenia Żyrardowskiego Roweru Miejskiego w sezonie wynosi 30 minut 40 sekund.

Najaktywniejszy użytkownik w ciągu ostatniego sezonu skorzystał z rowerów 82 razy.

Najpopularniejszy rower: numer 80668 był wypożyczany 454 raz.

contactBg
Europejskie Fundusze
Europejskie Fundusze Program Regionalny
Rzeczpospolita Polska
Mazowsze
Unia Europejska Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne

Projekt „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w Żyrardowie i Grodzisku Mazowieckim poprzez budowę parkingów «Parkuj i Jedź»” współ nansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020

Skontaktuj się z nami

Infolinia: +48 22 123 06 38

Czynne całodobowo, koszt zgodny z taryfami operatorów

Reklamacje i zapytania:
[email protected]

nextbike