Podsumowanie sezonu roweru miejskiego w Żyrardowie

26.11.2018

Kończy się pierwszy, niepełny sezon Żyrardowskiego Roweru Miejskiego. Rowery można wypożyczać do końca listopada. W kolejnych latach sezon będzie trwał od kwietnia do października.

W Żyrardowie dostępnych jest 40 rowerów, które można wypożyczać i zwracać na stacjach: Park Seniora, Towarowa, Dworzec PKP i Urząd Miasta. W ciągu dwóch miesięcy skorzystano z nich ponad 2300 razy. W systemie zarejestrowało się ponad 500 użytkowników. Co ciekawe, ponad 900 wypożyczeń dokonali ci użytkownicy, którzy wcześniej założyli konto w innych systemach Nextbike, przede wszystkim w Warszawie.

Statystyki oraz widok nieustannie zmieniającej się liczby rowerów na poszczególnych stacjach pokazują, że nasi mieszkańcy czekali na system Żyrardowskiego roweru miejskiego. Żyrardowianie naprawdę docenili komfort podróżowania miejskim jednośladem. To nas motywuje do rozbudowy systemu w kolejnych sezonach” – mówi Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski.

Średni czas jednego wypożyczenia wynosił 23 minuty i 48 sekund. Największą popularnością cieszyła się stacja Dworzec PKP. Użytkownicy najchętniej na rowerach jeździli między Dworcem PKP a Parkiem Seniora.

Rower miejski to sposób na uzupełnienie i uatrakcyjnienie transportu publicznego. Te dwa jesienne miesiące pokazały, że mieszkańcy Żyrardowa chętnie na dwóch kółkach przemieszczają się po mieście. W przyszłym roku sezon zacznie się już w kwietniu, będzie trwał 7 miesięcy. Spodziewamy się dalszego wzrostu popularności Żyrardowskiego Roweru Miejskiego” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia roweru jest bezpłatne. Wystarczy zarejestrować się w systemie i zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych. Można dzięki temu wypożyczać rowery nie tylko w Żyrardowie, ale też w innych miastach, w których dostępne są rowery Nextbike, np. w Warszawie.

contactBg
Europejskie Fundusze
Europejskie Fundusze Program Regionalny
Rzeczpospolita Polska
Mazowsze
Unia Europejska Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne

Projekt „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w Żyrardowie i Grodzisku Mazowieckim poprzez budowę parkingów «Parkuj i Jedź»” współ nansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020

Skontaktuj się z nami

Infolinia: +48 22 123 06 38

Czynne całodobowo, koszt zgodny z taryfami operatorów

Reklamacje i zapytania:
[email protected]

nextbike