Żyrardowski Rower Miejski powraca

27.03.2019

Już 1 kwietnia rowery miejskie powrócą na ulice Żyrardowa. Do dyspozycji mieszkańców będzie 40 rowerów, które można wypożyczyć na jednej z 4 stacji.

W ubiegłym roku przez dwa miesiące mieszkańcy Żyrardowa wypożyczyli rowery ponad 2300 razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 500 użytkowników.

„Przed nami pierwszy pełny sezon Żyrardowskiego Roweru Miejskiego. Popularność, jaką ten środek transportu osiągnął w Żyrardowie już jesienią ubiegłego roku sprawia, że z optymizmem myślimy o nadchodzącym sezonie. Zachęcamy mieszkańców, by już teraz przesiedli się na Żyrardowski Rower Miejski” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Miasto planuje w najbliższym czasie rozbudowę obecnego systemu o dwie kolejne stacje. Powstaną one w północnej części miasta na osiedlu Wschód, a druga w okolicach Zalewu Żyrardowskiego. W ten sposób system Żyrardowskiego Roweru Miejskiego będzie składał się z 6 stacji, komunikując Żyrardów na całej jego długości.

„Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, miasto stara się o powstanie kolejnych stacji roweru miejskiego. Dane statystyczne pozyskane z pierwszych miesięcy funkcjonowania systemu w Żyrardowie pokazują, że mieszkańcy bardzo chętnie wybierają taki rodzaj poruszania się po mieście. To bardzo dobry prognostyk na przyszłość. Wierzę, że użytkowników będzie jeszcze więcej a rowery będą w ciągłym ruchu” – mówi Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski.

Przed pierwszym wypożyczeniem należy zarejestrować się w systemie korzystając ze strony internetowej ZyrardowskiRower.pl, aplikacji Nextbike lub terminala stacji wypożyczeń i zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych. Otrzymujemy wtedy kod PIN, który razem z numerem telefonu jest kluczem do systemu.

Rower wypożyczamy poprzez terminal stacji wypożyczeń lub aplikację mobilną Nextbike. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami. Pierwsze pół godziny każdego wypożyczenia jest bezpłatne, potem opłaty naliczane są zgodnie z cennikiem. Rower zwracamy na dowolnej stacji Żyrardowskiego Roweru Miejskiego.

contactBg
Europejskie Fundusze
Europejskie Fundusze Program Regionalny
Rzeczpospolita Polska
Mazowsze
Unia Europejska Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne

Projekt „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w Żyrardowie i Grodzisku Mazowieckim poprzez budowę parkingów «Parkuj i Jedź»” współ nansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020

Skontaktuj się z nami

Infolinia: +48 22 123 06 38

Czynne całodobowo, koszt zgodny z taryfami operatorów

Reklamacje i zapytania:
[email protected]

nextbike