Rozpoczynamy kolejny sezon Żyrardowskiego Roweru Miejskiego

07.05.2021

Dziś, 7 maja rowery miejskie powracają na ulice Żyrardowa. Do dyspozycji mieszkańców będzie 60 rowerów, które można wypożyczyć na jednej z 6 stacji.

System rowerów miejskich obsługiwany przez firmę Nextbike Polska, największego dostawcę i operatora sieci wypożyczalni w kraju, gości w Żyrardowie już od października 2018 roku. Przez ostatnie lata do systemu dołączyło ponad 3,2 tysiąca użytkowników, którzy wypożyczali żyrardowskie jednoślady ponad 35 tysięcy razy.

Na początku kontraktu mieszkańcy mieli do dyspozycji 40 rowerów, następnie ilość została zwiększona do 60 jednośladów dostępnych przy 6 stacjach, a w tym roku nastąpi kolejne rozszerzenie systemu. W czerwcu pojawi się 7. stacja i kolejnych 10 rowerów miejskich.

Sezon rowerowy w 2021 roku może nas wszystkich pozytywnie zaskoczyć! Po wielu tygodniach spędzonych głównie w mieszkaniach, starając się ograniczać kontakty społeczne, wyczekiwaliśmy na pierwsze słoneczne dni – wielu z nas już planuje trasy rowerowe, szuka miejsc na spacery i pikniki. Nasz zespół będzie bacznie się temu przyglądał i dbał o bezpieczeństwo. Rowery, tak jak w zeszłym roku, będą dezynfekowane przy każdej kontroli i podczas prac serwisowych. Pamiętajmy, że rower jest jednym z najbezpieczniejszych środków transportu miejskiego – z dala od pandemii i z dala od tłumu. 

Warto zaznaczyć, że w zeszłym roku wydłużył się średni czas wynajmu do około 40 minut. Jest to zauważalny trend we wszystkich miastach, w których funkcjonują rowery miejskie. Wydłużenie czasu jest oznaką, że mieszkańcy w czasach pandemii korzystają z jednośladów jako głównego środka transportu miejskiego, a nie tylko jego uzupełnienia.

Jak działa Żyrardowski Rower Miejski?

Przed pierwszym wypożyczeniem należy zarejestrować się w systemie korzystając ze strony internetowej ZyrardowskiRower.pl, aplikacji Nextbike lub terminala na stacji wypożyczeń i zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych. Otrzymujemy wtedy kod PIN, który razem z numerem telefonu jest kluczem do systemu.

Rower wypożyczamy korzystając z aplikacji mobilnej Nextbike lub poprzez terminal na jednej ze stacji. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami. Pierwsze pół godziny każdego wypożyczenia jest bezpłatne, potem opłaty naliczane są zgodnie z cennikiem. Rower zwracamy na dowolnej stacji Żyrardowskiego Roweru Miejskiego.

Zachęcamy do współpracy reklamowej!

Nextbike Polska prowadzi swoje biuro sprzedaży reklamy, dzięki któremu możliwa jest współpraca reklamowa – również w Żyrardowie.

Rowery miejskie wyposażone są w tzw. skrzydełka, czyli przestrzeń reklamową zamieszczoną z obu stron każdego roweru. A mobilność reklamy na rowerach jest unikatowa na całym rynku reklamy outdoorowej. Codziennie reklama pokonuje liczne trasy zwiększając zasięgi dotarcia do kolejnych potencjalnych klientów. Co więcej, według badań nośnik reklamowy na rowerach miejskich pozytywnie wpływa na odbiór reklamującej się na nim marki.

Możliwa jest również rozbudowa systemu o dodatkowe stacje sponsorskie, które byłyby kompatybilne z całym miejskim systemem rowerowym.

Chętnych do reklamowania się na rowerach miejskich zapraszamy do kontaktu:

tel.: +48 690 855 170
e-mail: [email protected]

Dziękujemy,
Zespół Nextbike Polska! 

contactBg
Europejskie Fundusze
Europejskie Fundusze Program Regionalny
Rzeczpospolita Polska
Mazowsze
Unia Europejska Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne

Projekt „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w Żyrardowie i Grodzisku Mazowieckim poprzez budowę parkingów «Parkuj i Jedź»” współ nansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020

Contact with us

Call Center:+48 22 123 06 38

Open 24/7, cost according to operators' tariffs

complaint and requests
[email protected]

nextbike